190 відгуків
+380 (99) 343-03-11
+380 (93) 563-88-10
Биметаллические, стальные радиаторы, пластиковые трубы для отопления, коллектор для теплого пола

Схема підключення і принцип роботи колектора для водяної теплої підлоги

Схема підключення і принцип роботи колектора для водяної теплої підлоги
Схема підключення і принцип роботи колектора для водяної теплої підлоги
Змішувальний вузол для теплої підлоги, дозволяє здійснити обігрів приміщення за допомогою низькотемпературної системи опалення водяної теплої підлоги.
Колектор для теплої підлоги складається з наступних елементів:
Колектор подачі з витратомірами
Колектор обратки з регулювальними гвинтами
Кінцевик колектора з відводом повітря
Конектори для підключення циркуляційного насоса з термометрами і вбудованим зворотним клапаном
Термостатична голівка з занурювальним зондом для обмеження температури теплоносія від 20 до 70 градусів
Термостатичний кутовий клапан під термоголовкою з різьбою 1/2
Евроконус для підключення трубопроводів Pex і Pb 16 діаметра
Колба для заглибного зонда
Циркуляційний насос монтажною довжиною 130 мм
Металеві кріплення для колектора з каучуковими антивібраційними вставками
Принцип роботи колектора для теплої підлоги
Термостатичний клапан V і розподільник D являють собою місця підключення до первинного розподільчим контуру. Через клапан V від котла, надходить потік теплоносія з температурою від 60 до 80 , а з розподільника D, надходить кількість теплоносія, рівне надійшло з вхідного клапана V, але з температурою рівної температурі повернення з розподільчого колектора R.
На клапані V змонтована термостатична головка T, що дозволяє відрегулювати температуру від 20÷70С і оснащена занурювальним зондом S, розташованому у верхньому вхідному колекторі M. Охолоджений теплоносій надходить в нижній колектор R, звідки його мала кількість надходить у розподільник D і , отже, повернення первинного контуру. Більша його частина, підживившись гарячої порцією теплоносія з клапана V, всмоктується насосом Н, повертається назад в загальну систему циркуляції.
Таким чином, налаштувавши термостатичну головку Т на певну бажану температуру подачі, досягається відповідна балансування клапана V. Залежно від теплового навантаження системи, надходження в змішувальний вузол теплоносія високої температури, яка буде достатньою для підтримання заданої температури.
Для можливості регулювання опалювальних контурів, на що подає гребінці передбачені витратоміри До. За допомогою витратомірів, можна виставити максимальний потік теплоносія через контур. Довжина гілок теплої підлоги не завжди однакова, тому для вирівнювання гідравлічного опору контурів і рівномірного прогріву опалювальної площі, необхідно провести регулювання системи витратомірами.
Вибір розміру термостатичного клапана
Для визначення розміру термостатичного клапана необхідно знати величину подачі теплоносія в змішувальний вузол, його температуру. Проектну потужність розподільного вузла та інше. Ці дані повинні бути у грамотно складеному тепловому проекті системи.
На практиці, вибір термостатичних клапанів заснований на наступний принципах:
При наявності високих температур у первинному контурі (гілка від котла), величина подачі на вході в змішувальний вузол невелика, тому необхідно застосування термостатичних клапанів і розподільників обмеженого розміру. І, навпаки, в низькотемпературних системах опалення, подачі на вході збільшуються, що потребує застосування клапанів більшого діаметра.
Установка термостатичної головки
Температура і кількість подачі в змішувальний вузол теплої підлоги, визначається позицією термостатичної головки відповідно до наведеної таблиці. Регулювання рекомендується проводити в робочому стані опалювальної системи.
Балансування контурів
Колектор подачі оснащений витратомірами, призначеними для обмеження витрати теплоносія в кожному окремо взятому контурі. Довжини труб в кожному контурі різні, тому після запуску системи та її виходу на нормальним опалювальний режим, необхідно в ручну відрегулювати витрату теплоносія для кожної гілки. Регулювати за принципом - більшої довжини гілці, більший витрата води. Для візуального контролю за витратою теплоносія, витратоміри забезпечені поплавками.
Пам'ятка:
Чим товще стяжка, тим більше потрібно часу для виведення її на стабільний опалювальний режим.
Товста стяжка має велику інерційність системи
Чим менше теплопровідність бетонної стяжки, тим більш висока т-ра теплоносія.
Джерело: http://akvasvitprom.ua/
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner